BANSKOBYSTRICKÝ
SAMOSPRÁVNY KRAJ
Home Kontakt

Vážení rodičia - priatelia

Aj v tomto roku Vás oslovujeme pre možnosť finančne podporiť naše občianske združenie Scholaris, bez toho, aby Vás to stálo finančné prostriedky. Zákon o dani z príjmu Vám umožňuje venovať 2% (alebo 3%) z Vašich zaplatených daní za rok 2013 notársky registrovanej neziskovej organizácii akou je aj naše občianske združenie Scholaris. Takto získané finančné prostriedky nám pomôžu pri skvalitňovaní vyučovacieho procesu.

Ak sa rozhodnete aj v tomto roku venovať 2% (alebo 3%) občianskemu združeniu Scholaris postup je nasledovný:
 - Ak Vám ročné zúčtovanie dane za rok 2013 vykonáva zamestnavateľ, poskytneme Vám tlačivá, ktoré nám potvrdené zamestnávateľom a Vami podpísané doručíte späť cez triednych učiteľov do kancelárie hospodárky školy najneskôr do 15. 4. 2014.
 - Ak si ročné zúčtovanie dane z príjmu za rok 2013 vykonávate sám, Vaše vyhlásenie o poukázaní 2% je súčasťou daňového vyhlásenia k čomu sú potrebné nasledovné údaje:

Informácie o uvedenej právnickej osobe

Názov:

Scholaris

Forma:

Občianske združenie

Rok registrácie:

IČO:

Ulica:

B.Němcovej 1

Mesto:

Lučenec

PSČ:

Bankové účty (IBAN):

SWIFT/BIC kód banky:

SUBA SK BX

Banka

Všeobecná úverová banka , a.s.

Občianske združenie Scholaris vzniklo pri SPŠ stavebnej Oskara Winklera v Lučenci 19. októbra 2007.

Cieľom združenia je podporovať skvalitňovanie výchovno-vzdelávacieho procesu a financovať náklady spojené s rozvojom ďalších aktivít školy v súlade s predmetom jej činnosti.

Medzi najdôležitejšie úlohy združenia patria:

1. podporovať, organizovať odborné, samovzdelávacie, kultúrne, športové aktivity študentov ( vzdelávacie exkurzie, praxe, pobyty výmenného, vzdelávacieho, kultúrneho a športového charakteru, súťaže talentovanej mládeže- olympiády, športové súťaže, SOČ ... )
  2. zabezpečovanie výchovno-vzdelávacieho procesu a prevádzky školy nad rámec prostriedkov zo štátneho rozpočtu (zakúpenie odbornej literatúry pre potreby školy, na zriaďovanie a modernizáciu učební výpočtovou a didaktickou technikou na škole )
  3. podporovať ďalšie vzdelávanie učiteľov formou kurzov, exkurzií, seminárov
  4. sociálna výpomoc žiakom SPŠ stavebnej Oskara Winklera, ktorí sú na to odkázaní ( siroty, polosiroty, pomoc žiakom v mimoriadnych prípadoch )
  5. nadväzovať kontakty s fyzickými a právnickými osobami, ktoré by sa mohli podieľať na výchovno-vzdelávacom procese školy
  6. podporovať činnosti spojené s reprezentačnou a propagačnou činnosťou školy
  7. zlepšovanie životného prostredia, skrášľovanie a zútulnenie školských priestorov a areálu školy

Prílohy:

Zmluva o spolupráci medzi Scholaris a SPŠ stavebnou Oskara Winklera - Winkler Oszkár Építőipari Szakközépiskola

Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, pripravili sme pre Vás stručný návod, ako postupovať.

Posledná aktualizácia (m/d/r):