BANSKOBYSTRICKÝ
SAMOSPRÁVNY KRAJ
Home Kontakt

Občianske združenie Scholaris vzniklo pri SPŠ stavebnej Oskara Winklera v Lučenci 19. októbra 2007.

Cieľom združenia je podporovať skvalitňovanie výchovno-vzdelávacieho procesu a financovať náklady spojené s rozvojom ďalších aktivít školy v súlade s predmetom jej činnosti.

Medzi najdôležitejšie úlohy združenia patria:

1. podporovať, organizovať odborné, samovzdelávacie, kultúrne, športové aktivity študentov ( vzdelávacie exkurzie, praxe, pobyty výmenného, vzdelávacieho, kultúrneho a športového charakteru, súťaže talentovanej mládeže- olympiády, športové súťaže, SOČ ... )
  2. zabezpečovanie výchovno-vzdelávacieho procesu a prevádzky školy nad rámec prostriedkov zo štátneho rozpočtu (zakúpenie odbornej literatúry pre potreby školy, na zriaďovanie a modernizáciu učební výpočtovou a didaktickou technikou na škole )
  3. podporovať ďalšie vzdelávanie učiteľov formou kurzov, exkurzií, seminárov
  4. sociálna výpomoc žiakom SPŠ stavebnej Oskara Winklera, ktorí sú na to odkázaní ( siroty, polosiroty, pomoc žiakom v mimoriadnych prípadoch )
  5. nadväzovať kontakty s fyzickými a právnickými osobami, ktoré by sa mohli podieľať na výchovno-vzdelávacom procese školy
  6. podporovať činnosti spojené s reprezentačnou a propagačnou činnosťou školy
  7. zlepšovanie životného prostredia, skrášľovanie a zútulnenie školských priestorov a areálu školy.

Posledná aktualizácia (m/d/r):